MAGNETOTERAPIA
Čo je MAGNETOTERAPIA ?
Magnetoterapia je založená na princípe vytvorenia umelého nízkofrekvenčného magnetického poľa, ktoré pozitívne ovplyvňuje biochemické a biofyzikálne reakcie v bunkách, medzi bunkami a rovnako zlepšuje priechodnosť bunkových membrán.
MAGNETOTERAPIA
Postup terapie
na postihnuté miesto za pripevnia 2 prispôsobilé indikátori pomocou ktorých sa vytvorí uzavreté liečivé magnetické pole.Náše indikátory sú vybavené aj vibračnou funkciou, ktorá urýchluje liečbu. Čas terapie je 20 – 30 min.vzávislosti o aké zranenie sa jedná. Odporúčane množstvo terapií je 10x.
Magnetoterapia má päť hlavných účinkov na organizmus:
1. Protibolestivý (analgetický) účinok- blokuje priechod bolestivých podnetov cez miechu. Zvýšenou tvorbou endorfínov a potláčaním zápalu a opuchu dochádza k ústupu bolesti. Využíva sa pri mnohých degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu, pri poúrazových a pooperačných stavoch. 2. Uvoľňujúci účinok - uvoľňuje kŕče a spazmy, svaly. Relaxácia kostrového svalstva je nevyhnutnou podmienkou pri liečbe všetkých bolestivých stavov pohybového aparátu. 3. Protiopuchový účinok-Pri vytvorení magnetického poľa okolo postihnutého miesta dochádza k potlačeniu opuchu a k odplavanie škodlivín. 4. Rozšírenie krvného riečiska -Vazodilatačný účinok je žiaduci pri všetkých postihnutiach cievneho systému, kde je sťažený prietok okysličenej krvi, t. j. pri problémoch končatín, srdca, mozgu. Teda všade, kde zvýšené zásobenie kyslíkom pomáha hojiť a zlepšovať funkciu tkanív a orgánov a zároveň pôsobí protizápalovo. 5.Detoxikačný účinok -Tento účinok sa pozitívne prejaví v celom rade ochorení a stavov. Napr. pri metabolických chorobách ako diabetes a dna, pri regenerácii tkanív po prekonaných infekciách – zápal pečene, mononukleóza, toxické poškodenie tkanív, ale aj pri ekzéme a iných alergiách.
Športová kombinéza je ušitá z ľahkého a elastického materiálu a má v 20 „problémových“ partiách všité diody, ktoré prenášajú impulz a tvarujú telo.
Tréner pomocou tabletu vidí počas celého tréningu každú problematickú partiu zvlášť a priebežne reguluje intezitu.